Doporučujeme
www.mywood.eu
e-mail:    Wallenfels@seznam.cz                                                                                    telefon:    +420 607 236 390
Obloukové pergoly typu Palmira® a jim podobné výrobky.

Naším velmi úspěšným výrobkem je oblouková pergola Palmira®.
Netradiční vzhled pergole dává především oblouková střecha a její opticky robusní provedení.  

Jednoduchými úpravami lze pergolu změnit na přístřešek na auto tzv. Carport nebo na altán či přístřešek nad bazén a dokonce lze takto vyrobit krásný, atraktivní skleník. Rozpětí oblouku je možné až do šíře 15metrů, a proto již více restaurací projevilo zájem o provedení jako zahradní venkovní sezení.

Přístřešky na auta lze vyrobit ve velmi různých variantách. Například 2 a více aut vedle sebe, více aut za sebou, nebo různé kombinace obloukového přístřešku a přístřešku z rovnou střechou (viz. fotogalerie). Přístřešek byl vyroben dokonce i pro autobus.
Fantazii se meze nekladou. Ve fotogalerii je uveden i počítačový návrh menší lázeňské kolonády do tvaru písmene "T" a každé křídlo je cca 18 metrů dlouhé. 

Výhodou obloukových krokví střechy je nejenom příjemný vzhled pergoly a také vyšší nosnost střechy oproti klasické ploché, pultové, sedlové nebo valbové střeše.

Obloukové krokve jsou vyrobeny výhradně z lepeného dřeva - nejčastěji smrkového a rovněž na ostatní konstrukční prvky pergoly, jsou použity lepené KVH hranoly. Hranoly jsou vyrobeny z tzv. mimo-středového dřeva, což zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu a hlavně lepené dřevěné prvky zabraňují kroucení a praskání dřeva. Aby vynikl vzhled obloukové pergoly, jsou všechny hranoly silnějších rozměrů. Navíc podpěrné sloupy jsou ve své spodní části ještě více opticky zesíleny.

Pergoly Palmira® dodáváme s povrchovou úpravou. K ošetření dřeva výhradně používáme prostředky od firmy Remmers®  nebo případně od firmy OSMO®.
Obě povrchové úpravy jsou velmi kvalitní. 

Jako střešní krytinu doporučujeme a dodáváme tzv. "dudinkový polykarbonát", který se vyrábí v různých provedeních.

Elegantní  tvar pergoly Palmira® vyzdvihují  různé doplňky a příslušenství

Dominujícím prvkem jsou různé typy závětrných stěn s okenicemi, která dávají pocit útulnosti.
Obloukové pásky jsou důležitým konstrukčním prvkem a zároveň svým obloukovým tvarem "zjemňují" vzhled. Dalším zajímavým prvkem jsou střešní treláže, které tlumí sluneční záření. 
Různými typy zesílených sloupů se dosahuje ještě mohutnějšího a členitějšího vzhledu vzhledu pergoly.
Samozřejmostí jsou doplňky jako různá zábradlí a závětrné stěny z treláží, palubek, plných prken atd.Další příslušenství obloukové pergoly Palmira®  :

"    střecha z podbitých palubek a šindele
"    okapové systémy
"    více druhů střešní stínící mřížky (treláže)
"    použití rákosu na střešní treláže nebo stěnové panely
"    závětrné a ozdobné stěny rozmanitých tvarů
"    výplňová stěna plná -mřížkovaná
"    ozdobné zesílené sloupy
"    zábradlí (svislé - vodorovné - mřížkové)
"    různý zahradní nábytek
"    různé doplňky jako květináče, stojany a police
"    zahradní grily a krby

Během sjednávání zakázky je zákazník informován o všech dostupných a vhodných doplňcích k pergole.
Obloukovou střechou a mohutnou konstrukcí se pergola Palmira® odlišuje od většiny výrobků na trhu.

Důležité upozornění:
Výrobky typu pergola Palmira® jsou chráněny průmyslovým vzorem
a Palmira®  je ochrannou známkou široké skupiny výrobků ze dřeva


2. Ostatní pergoly, altány, chaty a jiné stavby.


Pergola s valbovou střechou. Tento typ pergoly děláme snad nejčastěji. Typ valbové střechy je oblíben pro svůj tradiční vzhled. Dalším typem jsou pergoly s pultovou střechou, které mají tu výhodu, že se dají nenásilným způsobem začlenit k obytnému domu. Zákazníci ve většině případů již mají připravenou plochu pro přístřešek vedle domu, ale taky to někdy bývá třeba terasa, kterou si přeje zákazník zastřešit. Nejčastěji se k zastřešení pergoly používá dutinkový polykarbonát. Moderní pergoly jsou stále častěji navrhovány architekty k moderním stavbám jak rodinných domů, tak v oblasti komerční výstavby. Mnohokrát v půdorysu nemají pravý úhel. Ve fotogalerii je uveden příklad takové pergoly a přesto, že nikde na pergole nenajdete pravý úhel, pergola byla vyrobena tak, aby jako krytina byl použit nějaký typ dutinkového polykarbonátu.

Dalším typem staveb jsou různé altány. Opět fantazii se meze nekladou - co se týče tvarů a různých provedení.
Příklady postavených či rekonstruovaných dřevěných chatek jsou rovněž uvedeny ve fotogalerii.


Používáme skoro výhradně opět lepené tzv. KVH hranoly a mimo-středové dřevo.

Často má zákazník jasnou představu, jakou pergolu, altán nebo přístřešek by chtěl postavit na své zahradě. A pokud nevíte, jakou pergolu chcete, postačí i přinesené fotografie, časopis nebo video z dovolené.

A pro ty, kteří ještě nevědí, jaké stavba by se jim líbila, poradíme:

"Můžete se podívat na další typy pergol a altánů do naší fotogalerie a inspirovat se".

pergoly-altány-vrata-dveře a okna
Truhlářství-Příbram
ing. Ivan Wallenfels, truhlářství - tesařství, Zadní Poříčí 10, 262 72 Březnice, tel.:+420 607 236 390, e-mail: Wallenfels@seznam.cz